Help voor whizzkids

Hulp voor ouderen is in
Help voor whizzkids gaat in worden

Column

Eerste versie 2006
Laatste veranderingen december 2008
Leonard Verhoef
Contact




In 2006 speciaal voor ouderen In 2006 gaf Google bij "+voor ouderen +telefoon" 266 000 hits. KPN bleef niet achter en dacht een hit te hebben met een speciaal toestel voor senioren. 'Oud is goud' moeten de marketiers van KPN gedacht hebben. De 'Boston' van KPN" houdt het telefoneren gemakkelijk . . . heeft grotere toetsen …en een verlicht display . . . ".     Waarom mag ik geen gemakkelijke telefoon, grotere toetsen en een verlicht display?



In 2010 speciaal voor hedendaagse jongeren Uit onderzoek (Verhoef, 1999) blijkt dat hedendaagse jongeren moeite hebben met het bedienen van alarmsystemen. Wanneer zij een inbreker ontdekken, dan zoeken zij radeloos naar een knop om de politie te bellen. De 'help'-knop op het beveiligingskastje drukken zij natuurlijk niet in. Uitleg over de wijze van bedienen hebben jongeren niet nodig. Op alle computers betekent 'help' immers 'uitleg over de wijze van bediening'.     Marketiers van een stickerfabriek spelen handig in op deze behoefte en leveren speciaal voor gezinnen met jongeren stickers met de tekst: "Politie kom vlug." Deze tekst kan op de 'Help' knop geplakt worden. Voor ouderen is er een digitale sticker die op beeldschermen het woordje 'help' onzichtbaar maakt. Onervaren computergebruikers ontdekken vanzelf wel dat ontwerpers van computers met 'help' geen gebruiksvriendelijke computers en zeker dus geen help daarvoor kunnen maken.



Speciaal voor jongeren van toen Ooit zullen computers zo gebruiksvriendelijk zijn dat het woord 'gebruiksvriendelijk' alleen nog in oude teksten te vinden is. Computers zijn dan geen 'masters' meer die onbegrijpelijke menu's opdienen. Alles is gewoon weer zoals twee millenia geleden. Computers zijn slaven die doen wat je ze opdraagt. De jongeren die zich in het begin van deze eeuw aangepast hebben aan onhandelbare computers, passen zich nu ook weer aan.

Naar top.
    Gedwee zoeken zij handleidingen voor computers waar geen uitleg voor nodig is. Wel is te merken dat zij de masterrol niet zo gewend zijn. Het gaat wel eens mis. Helpverleners treffen regelmatig nablowende toenmalige whizzkids aan in vensters van restaurants. Ze zijn op zoek naar vage menuopties die al lang niet meer bestaan. Handige psychotherapeuten krijgen flinke subsidies voor vacantiekampen en cursussen voor dergelijke digibeten.



Andere artikelen
over de toekomst
volgens de
psychologie:

Bank wordt overbodig

Betalen, lenen, sparen, nu en morgen

Fiscus rekent meteen af

Help voor whizzkids

Het RSI-gevaar

Homepage van morgen

Ideaal betalen

Leren rekenen en therapie in de supermarkt

Moderne mens: meester of slaaf?

Niemand, zelfs de ontwerpers, weten wat het is: een desk-top, e-book, e-reader, gsm, handheld, hands-top, hand-top, iBook, iPad, iPhone, iPod, lap-top, note-book, pda, smart phone en een ultra-book?

Pinnen is te moeilijk voor banken

Redeneer-wijzer

De voorspellers, een kritiek op de toekomstindustrie, boekbespreking

Waarom kijkt de bank naar de zon bij betalen van rente?

Waarom mocht oma niet E-stemmen toen zij jong was?

GUI en webpages leren maken die in de toekomst normaal zijn.
4 en 5 april 2013.



Behalve toekomst ook cognitieve psychologie en:

Interface, GUI en web

Public transport: bewegwijzering, dynamische informatie, kaartverkoop, OV-chip, ed.

Leren rekenen op de basisschool: computers, toekomst, didactiek

ETCS mmi, high speed train drivers train control interface

 



Naar top.

Contact


cognitieve psychologie, gebruiksvriendelijkheid, interface design, mmi, ontwerp, usability, web page design
Human Efficiency
Leonard Verhoef.
Tweet bij een nieuwe cognitief psychologische reactie op een actueel onderwerp:


+31 (653) 739 750
Parkstraat 19
3581 PB Utrecht
Nederland

verhoef@humanefficiency.nl Kamer van koophandel, inschrijvingsnummer: 39057871, Utrecht.